Drewniane dziedzictwo Mazowsza – część II

DREWNIANE DZIEDZICTWO MAZOWSZA – społeczne wytyczanie szlaków turystycznych – część II

Mazowsze nie jest powszechnie uważane za skarbiec zabytków architektury drewnianej i nie jest znane pod tym względem samym mieszkańcom miejscowości zlokalizowanych na terenie województwa mazowieckiego czy turystom z innych województw. Niniejszym projektem przełamujemy to myślenie! Otwieramy 2. edycję projektu „Drewniane dziedzictwo Mazowsza – społeczne wytyczanie szlaków turystycznych”.

W 2019 r., w ramach I edycji projektu „Drewniane dziedzictwo Mazowsza – społeczne wytyczanie szlaków turystycznych”, utworzyliśmy 30 rowerowych i 10 samochodowych tras turystycznych, obejmujących zabytki drewnianej architektury Mazowsza. Co cieszy nas szczególnie – już otrzymujemy pozytywne informacje, że z naszych szlaków z powodzeniem korzystają użytkownicy z terenu województwa mazowieckiego oraz turyści! W ramach II edycji zadania (2020 r.) wytyczymy kolejne szlaki po mazowieckich drewnianych obiektach sakralnych, pałacach i dworach, młynach i wiatrakach, chałupach i skansenach. Prace prowadzimy z udziałem wolontariuszy.

Na szlakach poza zasadniczymi punktami – obiektami drewnianej architektury historycznej – zaznaczamy miejsca, gdzie można skosztować kuchni regionalnej lub kupić lokalnie wyrabiane produkty. Nasze trasy są przygotowywane w wariancie rodzinnym (łatwiejszym) oraz wariancie aktywnym (trudniejszym, dla wymagających), zamieszczone są na nich także dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. Trasy rowerowe są w oparciu o istniejącą sieć komunikacyjną kolei mazowieckich, dodatkowo na mapach podajemy informacje o wybranych obiektach noclegowych, pozwalające zaplanować wyjazdy wielodniowe.

 

Dofinansowano ze środków Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

 Logo Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (www.mwkz.pl)

Partner projektu: Fundacja Hereditas

Patronat medialny:  

Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank