Glinianka – dzwonnica

SONY DSC

Historia:

Dzwonnica z połowy XVIII w. Remontowana w II połowie XX wieku.

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Dzwonnica drewniana konstrukcji słupowo – ramowej, oszalowana. Zbudowana na rzucie kwadratu. Trójkondygnacyjna, po dwa otwory głosowe w najwyższej partii, które przesłonięte są listwami nabitymi żaluzjowo, tworząc tzw. przeźrocza. Nakryta gontowym dachem namiotowym. Na zewnętrznej ścianie dzwonnicy od strony południowej znajduje się współczesna rzeźba ludowa patrona świątyni św. Wawrzyńca.

 

Galeria:

Glinianka - dzwonnica drewniana  Glinianka - dzwonnica drewniana  Glinianka - dzwonnica drewniana  Glinianka - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Glinianka - rzeźba na dzwonnicy drewnianej 

 

 

Lokalizacja:

Wieś w pow. otwockim, gm. Wiązownia,
52° 7’52.57″N,                          21°25’5.07″E
GLat = 52.131269444444,       GLng = 21.418075
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank