Gończyce – dzwonnica

Gończyce - dzwonnica drewniana

Historia:

Dzwonnica zbudowana w latach 20. XX w. 

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Dzwonnica drewniana konstrukcji słupowo-ryglowej, obustronnie oszalowanej z olistwowaniem. Wystawiona na planie kwadratu o boku 4,10 m. Naroża ozdobnie oszalowane – boniowane, drzwi wejściowe szalowane. Trójkondygnacyjna. Na drugiej kondygnacji okna dwudziestoszybowe, od góry zamknięte łukiem odcinkowym. Najwyższa, ażurowa kondygnacja, przekryta sześciospadowym dachem namiotowym opartym na słupach zamkniętych również odcinkowo. Kondygnacja środkowa przekryta dachem czterospadowym. Wszystkie dachy pokryte blachą.

 

Galeria:

Gończyce - dzwonnica drewniana  Gończyce - detal dzwonnicy drewnianej  Gończyce - dzwonnica drewniana i kościół drewniany

 

Lokalizacja:

Wieś w pow. garwolińskim, gm. Sobolew,
51°46’36.44″N,                             21°43’13.50″E
GLat = 51.776788888889,           GLng = 21.720416666667
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank