Jasieniec Iłżecki II – kościół p.w. św. Andrzeja Boboli

Jasieniec Iłżecki II - kościół drewniany p.w. św. Andrzeja Boboli z 1936 r.

Historia:

Kościół p.w. Świętego Andrzeja Boboli z 1936 r. Powstał poprzez rozbudowę Domu Ludowego. 

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Drewniany kościół konstrukcji zrębowej, oszalowana. Zbudowany na planie kwadratu z przylegającą z tyłu piętrową plebanią. Od frontu nawy przylega niewielka kruchta. Blaszany dach jednokalenicowy z kwadratową wieżyczką na sygnaturkę z frontu.
Budowla jedyna w swoim rodzaju na terenie województwa mazowieckiego. 
 

Wnętrze:

Niezabytkowe. W wyposażeniu ołtarz główny, jeden boczny i chrzcielnica. 
 

Galeria:

Jasieniec Iłżecki II - kościół drewniany p.w. św. Andrzeja Boboli z 1936 r.  Jasieniec Iłżecki II - kościół drewniany p.w. św. Andrzeja Boboli z 1936 r.  Jasieniec Iłżecki II - kościół drewniany p.w. św. Andrzeja Boboli z 1936 r.  Jasieniec Iłżecki II - kościół drewniany p.w. św. Andrzeja Boboli z 1936 r.  Jasieniec Iłżecki II - drewniany kościół  p.w. św. Andrzeja Boboli z 1936 r.  Jasieniec Iłżecki II - drewniany kościół  p.w. św. Andrzeja Boboli z 1936 r.  Jasieniec Iłżański - okna kościoła  

 

 

Lokalizacja:

Wieś w pow. radomskim, gm. Iłża,
51° 6’23.96″N,                            21°10’35.63″E.
GLat = 51.106655555556,         GLng = 21.176563888889
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank