Krajkowo – dzwonnica

Krajkowo - dzwonnica drewniana

Historia:

Dzwonnica z XIX w.

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Dzwonnica drewniana konstrukcji słupowej, oszalowana. Zbudowana na planie kwadratu. Jednokondygnacyjna, w górnej części wycięte po dwa otwory głosowe z każdej strony. Zwieńczona blaszanym dachem namiotowym z drewnianą sterczyną z wygiętym do góry nogami małym metalowym krzyżem.

 

 

Galeria:

Krajkowo - murowany kościół i dzwonnica drewniana  Krajkowo - murowany kościół i dzwonnica drewniana  Krajkowo - dzwonnica drewniana  Krajkowo - dzwonnica drewniana  Krajkowo - drewniana dzwonnica   Krajkowo - murowany kościół i dzwonnica drewniana  Krajkowo - drewniana dzwonnica   Krajkowo - drewniana dzwonnica

 

 

Lokalizacja:

Wieś w pow. płońskim, gm. Raciąż,
52°47’39.56″N,                       20°12’2.78″E.
GLat = 52.794322222222,      GLng = 20.200772222222
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank