Lelis – kościół p.w. MB Nieustającej Pomocy

Lelis - kościół drewniany

Historia:

Kościół p.w. MB Nieustającej Pomocy z 1948 r. Oryginalnie zbudowany w Nowej Wsi, przeniesiony na obecne miejsce w 1987 r. po wybudowaniu tamże nowego murowanego kościoła. Remontowany w latach 1995 – 2000. Elewacja zewnętrzna remontowana w roku 2013.

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Kościół drewniany konstrukcji zrębowej, oszalowany. Wysokie murowane podpiwniczenie, na którym postawiono drewnianą konstrukcję przeniesioną z Nowej Wsi. Wejście do kościoła właściwego oraz zakrystii po schodach. Prezbiterium jest mniejsze od nawy, zamknięte trójbocznie. Dwie boczne zakrystie. Blaszany dach jednokalenicowy, oddzielny dla nawy i prezbiterium z sześcioboczną wieżyczką na sygnaturkę zwieńczoną stożkowym hełmem z latarnią. Nad zakrystiami jednokalenicowe daszki trójspadowe.

 

Wnętrze:

Niezabytkowe

 

 

Galeria:

Lelis - kościół drewniany  Lelis - kościół drewniany  Lelis - kościół drewniany  Lelis - kościół drewniany  Lelis - drewniany kościół   Lelis - drewniany kościół   Lelis - drewniany kościół   Lelis - drewniany kościół   

 

 

Lokalizacja:

Wieś gminna w pow. ostrołęckim,
53°10’49.23″N,                      21°33’28.91″E
GLat = 53.180341666667,     GLng = 21.558030555556
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank