Wielka mapa zabytków województwa mazowieckiego

Oto pełna mapa zabytków drewnianej architektury sakralnej

województwa mazowieckiego!

Wszystkie znaczniki nanieśliśmy z możliwie jak największą dokładnością. Mapa zabytków obejmuje wszystkie drewniane kościoły, cerkwie, zbory, kaplice i dzwonnice, jakie do dziś się zachowały. Po kliknięciu pojawia się krótki opis zabytku (wezwanie i rok budowy) wraz z rysunkiem. Aby przenieść się na odpowiednią stronę z pełniejszą informacją, zdjęciami i mapą Open Street Map, należy kliknąć na link pod nazwą zabytku.

Dostęp do mapy jest darmowy i nieograniczony. Zachęcamy do przekazywania informacji znajomym – może przydadzą się na wycieczkę po Mazowszu? :)

Tarnów - kościół drewnianyWola Kałuska - drewniana kaplica mariawickaWyszków - Rybienko Stare - kościół drewniano-murowanyHadynów - kościół św. Jana Chrzciciela z przełomu XVII i XVIII w.Jedlnia Letnisko - dzwonnica

 

Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank