Miszewo Murowane – dzwonnica

Miszewo Murowane - dzwonnica drewniana

Historia:

Dzwonnica przy murowanym kościele.

  

Konstrukcja zewnętrzna:

Dzwonnica drewniana konstrukcji krosnowej. Może być uznana za swoisty odpowiednik murowanych dzwonnic parawanowych. Ustawiona z boku kościoła, inaczej niż w przypadku dzwonnicy w Makarówce. Szkielet składa się z trzech słupów pionowych postawionych na betonowej podmurówce, każdy podparty dwoma bocznymi. Zawieszony jest jedynie jeden dzwon. Całość nakrywa drewniany dach jednokalenicowy, dwuspadowy.

   

Galeria:

Miszewo Murowane - kościół murowany z drewnianą dzwonnicą  Miszewo Murowane - kościół murowany z drewnianą dzwonnicą  Miszewo Murowane - kościół murowany z drewnianą dzwonnicą  Miszewo Murowane - kościół murowany z drewnianą dzwonnicą  Miszewo Murowane - kościół murowany z drewnianą dzwonnicą  Miszewo Murowane - kościół murowany z drewnianą dzwonnicą

   

Lokalizacja:

Wieś w pow. płockim, gm. Bodzanów,
52°29’16.26″N,              19°55’44.94″E.
GLat = 52.48785,           GLng = 19.92915
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank