Mokobody – dzwonnica

Mokobody - dzwonnica drewniana

Historia:

Dzwonnica z XVIII w. obok klasycystycznego kościoła parafialnego w Mokobodach.

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Drewniana dzwonnica konstrukcji słupowej, oszalowana. Dwukondygnacyjna, w górnej części cztery półkoliste okna, po jednym z każdej strony. Blaszany dach namiotowy, w zwieńczeniu chorągiewka z wyciętym w blasze herbem Ossolińskich Topór i datą 1753. Obecnie dzwonnica traktowana jest niestety także jako baner reklamowy.

 

Galeria:

Mokobody - dzwonnica drewniana  Mokobody - dzwonnica drewniana  Mokobody - kościół murowany i dzwonnica drewniana  Mokobody - kościół murowany i dzwonnica drewniana  Mokobody - dzwonnica drewniana  Mokobody - drewniana dzwonnica   Mokobody - kościół murowany i dzwonnica drewniana

   

Lokalizacja:

Wieś gminna w pow. siedleckim,
52°15’57.22″N,                       22°6’40.95″E.
GLat = 52.265894444444,     GLng = 22.111375
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank