Naruszewo – dzwonnica

Naruszewo - dzwonnica drewniana

Historia:

Dzwonnica z 1786 r., budowana równolegle z obecnie istniejącym kościołem p.w. Przenajświętszej Trójcy.

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Drewniana dzwonnica konstrukcji słupowej, wzmocniona ryglami i zastrzałami, oszalowana. Wzniesiona na planie kwadratu, o boku 3,70 m. Jednokondygnacyjna, w górnej części z każdej strony znajdują się po dwa otwory głosowe. Nakryta blaszanym dachem namiotowym. Sterczyna prawdopodobnie oberwana.

 

Galeria:

Naruszewo - dzwonnica drewniana  Naruszewo - dzwonnica drewniana  Naruszewo - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Naruszewo - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Naruszewo - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Naruszewo - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Naruszewo - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  

   

Lokalizacja:

Wieś gminna w pow. płońskim,
52°31’36.14″N,                          20°21’19.62″E.
GLat = 52.526705555556,         GLng = 20.35545 
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank