Nowe Miasto – dzwonnica

Nowe Miasto - dzwonnica drewniana i kościół murowany

Historia:

Dzwonnica z połowy XIX wieku. Zbudowana przy gotyckim murowanym kościele. W latach 2011-12 gruntownie odnowiona elewacja zewnętrzna.

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Drewniana dzwonnica konstrukcji słupowej, pionowo oszalowana. Posadowiona na wysokiej podmurówce. Zbudowana na planie prostokąta, jednokondygnacyjna, na ścianach posiada po dwa lub trzy otwory głosowe, zasłonięte siatką, prawdopodobnie przeciw ptakom. Nakryta jest blaszanym czterospadowym dachem z małą wieżyczką nakrytą blaszanym dachem namiotowym z krzyżem na szczycie.

 

Galeria:

Nowe Miasto - dzwonnica drewniana  Nowe Miasto - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Nowe Miasto - dzwonnica drewniana  Nowe Miasto - dzwonnica drewniana  Nowe Miasto - kościół murowany

 

Lokalizacja:

Wieś gminna w pow. płońskim,
52°39’26.95″N,                                 20°37’47.07″E
GLat =52,657486                              GLng = 20,629742
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank