Olszewka – dzwonnica

Olszewka - dzwonnica drewniana

Historia:

Dzwonnica z 1956 r.

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Dzwonnica drewniana konstrukcji słupowej, oszalowana. Zbudowana na planie ośmioboku. Na co drugim boku po dwa niewielkie otwory głosowe przesłonięte drewnianymi żaluzjami. Nakryta jest blaszanym dachem namiotowym ze sterczyną zwieńczoną metalowym krzyżem. Dzwonnica ta przypomina budową dzwonnicę w Jednorożcu, prawdopodobnie jest na niej wzorowana.
 

Galeria:

Olszewka - dzwonnica drewniana  Olszewka - drewniana dzwonnica   Olszewka - drewniana dzwonnica   Olszewka - dzwonnica drewniana  Olszewka - dzwonnica drewniana  Olszewka - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Olszewka - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Olszewka - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  

   

Lokalizacja:

Wieś w pow. przasnyskim, gm. Jednorożec,
53°12’47.61″N,                     21° 2’35.16″E.
GLat = 53.213225,               GLng = 21.0431
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank