Paprotnia – dzwonnica

Paprotnia - dzwonnica drewniana

Historia:

Dzwonnica z początku XX w.

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Dzwonnica drewniana konstrukcji słupowej, oszalowana. Zbudowana na wysokiej podmurówce na planie prostokąta. Trójkondygnacyjna. W środkowej kondygnacji po trzy otwory głosowe. Górna kondygnacja węższa, z pojedynczym otworem głosowym (pełniącym funkcję latarni), nakryta blaszanym dachem namiotowym z krzyżem na szczycie. Kolorystycznie tożsama ze stojącym na południowy wschód kościołem. Kształtem i zdobieniami dzwonnica nawiązuje do renesansowej architektury monumentalnej.

   

Galeria:

Paprotnia - dzwonnica drewniana  Paprotnia - dzwonnica drewniana  Paprotnia - dzwonnica drewniana  Paprotnia - kościół drewniany i dzwonnica drewniana

 

   

Lokalizacja:

Wieś gminna w pow. siedleckim,
52°18’1.59″N,                      22°28’5.13″E.
GLat = 52.300441666667,   GLng = 22.468091666667
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank