Rogów – dzwonnica

Rogów - dzwonnica drewniana

Historia:

Dzwonnica z początku XIX w. Gruntownie restaurowana w latach 2012-13 (wymiana oszalowania oraz poszycia dachu).

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Dzwonnica drewniana konstrukcji słupowej, oszalowana. Zbudowana na planie kwadratu, dwukondygnacyjna. W wyższej części po dwa otwory głosowe. Nakryta gontowym dachem namiotowym z krzyżem na szczycie. Zdobione obramowanie otworów głosowych oraz połączenie dachu ze ścianami.

 

Galeria:

Rogów - dzwonnica drewniana  Rogów - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Rogów - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Rogów - dzwonnica drewniana  Rogów - drewniana dzwonnica   Rogów - dzwonnica drewniana  Rogów - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Rogów - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Rogów - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Rogów - dzwonnica drewniana

 

Lokalizacja:

Wieś w pow. sokołowskim, gm. Sokołów Podlaski,
52°24’32.76″N,               22°20’50.27″E.
GLat = 52.4091,             GLng = 22.347297222222
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank