Słupica – dzwonnica

Słupica - dzwonnica drewniana

Historia:

Dzwonnica z I połowy XX wieku. Od dawna nieremontowana, nie pełni już swojej pierwotnej funkcji, obecnie używana jest jako słup ogłoszeniowy dla mieszkańców Słupicy i okolicznych wsi.

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Dzwonnica drewniana konstrukcji słupowej, pionowo oszalowana. Jednokondygnacyjna, zbudowana na planie kwadratu. Z każdej strony po jednym prostokątnym otworze głosowym. Dzwonnica nakryta jest blaszanym dachem namiotowym. 

 

Galeria:

Słupica - dzwonnica drewniana  Słupica - dzwonnica drewniana  Słupica - dzwonnica drewniana  Słupica - drewniana dzwonnica   Słupica - drewniana dzwonnica   Słupica - drewniana dzwonnica

Lokalizacja:

Wieś w pow. radomskim, gm. Jedlnia Letnisko,
51°24’46.48″N,                        21°24’11.02″E.
GLat = 51.412911111111,        GLng = 21.403061111111
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank