Stanisławów – dzwonnica

Stanisławów - dzwonnica drewniana

Historia:

Dzwonnica z 1819 roku.

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Dzwonnica drewniana konstrukcji słupowej, skośnie oszalowana z ozdobnym zakończeniem krawędzi ścian. Zbudowana na planie kwadratu, jednokondygnacyjna, w górnej części po dwa prostokątne otwory głosowe zakryte drewnianymi żaluzjami. Nakryta jest blaszanym dachem namiotowym z krzyżem na szczycie.

 

Wnętrze:

Dzwon odlanym w 1773 roku w Warszawie przez J.Z. Neuberdta.

Galeria:

Stanisławów - dzwonnica drewniana  Stanisławów - kościół murowany i dzwonnica drewniana  Stanisławów - dzwonnica drewniana  Stanisławów - dzwonnica drewniana  Stanisławów - teren kościelny z dzwonnicą drewnianą  Stanisławów - kościół murowany i dzwonnica drewniana  Stanisławów - kościół murowany i dzwonnica drewniana

Lokalizacja:

Wieś gminna w pow. mińskim
52°17’27.90″N,                         21°32’54.70″E.
GLat = 52.291083333333,       GLng = 21.548527777778
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank