Stary Lubotyń – kaplica (przy kościele)

Stary Lubotyń - kaplica drewniana

Historia:

Niewiele wiadomo o drewnianej kaplicy, która znajduje się przy murowanym kościele. Być może jest to pozostałość po drewnianym kościele z 1621 roku, który stał na miejscu obecnego? Nie ma danych potwierdzających albo zaprzeczających tej tezie. Obiekt jest obecnie w kiepskim stanie technicznym.

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Drewniana kaplica konstrukcji zrębowej, oszalowana. Zbudowana na planie kwadratu z dobudówką od frontu. Nakryta blaszanym dachem namiotowym ze sterczyną, nad dobudówką blaszany dach pulpitowy.

 

Galeria:

Stary Lubotyń - kaplica drewniana  Stary Lubotyń - kaplica drewniana  Stary Lubotyń - kaplica drewniana  Stary Lubotyń - drewniana kaplica   Stary Lubotyń - drewniana kaplica

Lokalizacja:

Wieś gminna w pow. ostrowskim,
52°55’47.44″N,                        21°55’49.30″E. 
GLat = 52.929722,     GLng = 21.930278000000044
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank