Trasy samochodowe

Podstawowym celem projektu jest wybór obiektów, które w przyszłości mogą posłużyć do stworzenia szlaku drewnianej architektury województwa mazowieckiego. Podobnie jak twórcy szlaków na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego czy śląskiego, uważamy, że w przypadku wycieczek samochodowym warto podróżnikowi wskazać ciekawe miejsca i dodatkowe atrakcje, pozostawiając mu dowolność w planowaniu trasy. W dobie wszechobecnych GPS-ów w telefonach komórkowych jest to rozwiązanie wygodne i nowoczesne. Pogrupowaliśmy wybrane obiekty na dziesięć regionów, zgodnie z ich położeniem. Mapa zabytków z podziałem na regiony znajduje się TUTAJ.

Dla osób, które wolą korzystać ze sprawdzonych i kompletnych propozycji, stworzyliśmy dziesięć gotowych, jednodniowych tras samochodowych. Początek i koniec trasy zlokalizowane są przy wybranych obiektach, tak więc dojazd z miejca zamieszkania należy zaplanować we własnym zakresie. Oto poglądowa mapa tras:

 

 

Poniżej znajdują się odnośniki do poszczególnych map z wytyczonymi trasami. Na każdy wpis składają się następujące elementy: rozbudowany opis trasy, mapa z zaznaczonymi obiektami, zdjęcia obiektów oraz wykres wysokości i odległość między poszczególnymi obiektami. Przesuwając kursorem po wykresie można obserwować konkretny punkt na trasie. Oprócz głównych obiektów, stanowiących szkielet wycieczki, na trasach uwzględniono dodatkowo atrakcje dla dzieci, obiekty gastronomiczne oraz inne ciekawostki turystyczne.

Trasa 1. Węgrów – Stok Wiśniewski (okolice Siedlec)

Trasa 2. Otwock – Nowa Sucha

Trasa 3. Warszawa Praga – Ciechanowiec

Trasa 4. Chociszewo – Sierpc

Trasa 5. Ciechanów – Modlin

Trasa 6. Długosiodło – Ostrołęka

Trasa 7. Radom – Solec n/Wisłą – Jedlnia Letnisko

Trasa 8. Józefów – Garwolin

Trasa 9. Lubowidz – Szczytno k. Płońska

Trasa 10. Radziejowice – Koryciska

Trasa 11.

Trasa 12.

Trasa 13.

Trasa 14.

Trasa 15.

Trasa 16.

Trasa 17.

Trasa 18.

Trasa 19.

Trasa 20.

Każdą trasę można wyświetlić w przeglądarce lub ściągnąć na własny komputer w postaci pliku z danymi. Dostępne są różne formaty plików, m.in. GPX (np. do wgrania na odbiornik GPS), KML (format Google Earth) i PNG (rysunek). Mapy można również wyświetlać w aplikacji Traseo zainstalowanej na smarfonie. Każdy plik jest przystosowany do otwierania w programie qGIS. Podkład stanowi darmowa mapa OSM (Open Street Map).

Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank