Unieck – dzwonnica

Unieck - dzwonnica drewniana

Historia:

Dzwonnica z końca XIX wieku.

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Dzwonnica drewniana konstrukcji słupowej, pionowo oszalowana. Zbudowana na planie kwadratu, w górnej części posiada po trzy otwory głosowe z każdej strony. Jest to jedna z niewielu dzwonnic w województwie mazowieckim kryta blaszanym dachem dwuspadowym z wieżyczką zwieńczoną niewielkim hełmem ostrosłupowym. Na jego szczycie niewielki krzyż.

 

Galeria:

Unieck - dzwonnica drewniana  Unieck - dzwonnica drewniana  Unieck - drewniana dzwonnica   Unieck - drewniana dzwonnica   Unieck - kościół i dzwonnica drewniane Unieck - kościół i dzwonnica drewniane   Unieck - kościół i dzwonnica drewniane    Unieck - kościół i dzwonnica drewniane  Unieck - detal dzwonnicy drewniana

Lokalizacja:

Wieś w pow płońskim, gm. Raciąż,
52°52’1.55″N,                         20°11’55.89″E.
GLat = 52.867097222222,     GLng = 20.198858333333
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank