Węgrzynowo – dzwonnica

Węgrzynowo - dzwonnica drewniana

Historia:

Dzwonnica z XVIII wieku. W latach 1968-72 odremontowana. 

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Dzwonnica drewniana konstrukcji słupowej, wzmocniona ryglami i zastrzałami, w dolnej części oszalowana pionowo, w górnej poziomo, z olistwowaniem, z dachem krokwiowym. Zbudowana na planie zbliżonym do kwadratu  (wymiary 5,7 x 5,6 m.). W górnej części na każdej ścianie po jednym otworze głosowym w kształcie półkola przedzielonego pionowym słupem. Dzwonnica nakryta jest blaszanym dachem namiotowym, zwieńczonym drewnianym krzyżem.

 

Galeria:

Węgrzynowo - dzwonnica drewniana  Węgrzynowo - dzwonnica drewniana  Węgrzynowo - kościół i dzwonnica drewniane  Węgrzynowo - kościół i dzwonnica drewniane  Węgrzynowo - kościół i dzwonnica drewniane  Węgrzynowo - kościół i dzwonnica drewniane  Węgrzynowo - kościół i dzwonnica drewniane  Węgrzynowo - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Węgrzynowo - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Węgrzynowo - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Węgrzynowo - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Węgrzynowo - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Węgrzynowo - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Węgrzynowo - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Węgrzynowo - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Węgrzynowo - kościół i dzwonnica drewniane

Lokalizacja:

Wieś w pow. makowskim, gminie Płoniawy-Bramura,
52°55’35.11″N,                        21° 1’44.71″E.
GLat = 52.926419444444,      GLng = 21.029086111111
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank