Zakrzewo Kościelne – dzwonnica

Zakrzewo Kościelne - dzwonnica drewniana

Historia:

Dzwonnica drewniana z XVIII w.

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Dzwonnica drewniana konstrukcji słupowej, oszalowana pionowo, z fartuchem w części przyziemnej oszalowanym poziomo. Zbudowana na planie kwadratu. W każdej ścianie po dwa duże otwory głosowe, odsłaniające część konstrukcji nośnej budowli. Dzwonnica nakryta jest gontowym dachem namiotowym ze sterczyną.

 

Galeria:

Zakrzewo Kościelne - dzwonnica drewniana  Zakrzewo Kościelne - dzwonnica drewniana  Zakrzewo Kościelne - dzwonnica drewniana  Zakrzewo Kościelne - drewniana dzwonnica   Zakrzewo Kościelne - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Zakrzewo Kościelne - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Zakrzewo Kościelne - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Zakrzewo Kościelne - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Zakrzewo Kościelne - kościół drewniany i dzwonnica drewniana

Lokalizacja:

Wieś w pow. mińskim, gm. Bodzanów,
52°25’1.66″N,                          19°59’57.34″E.
GLat = 52.417127777778,       GLng = 19.999261111111
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank