Zaręby – dzwonnica

Zaręby - dzwonnica drewniana

Historia:

Dzwonnica z 1775 roku

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Dzwonnica drewniana konstrukcji słupowej, pionowo oszalowana. Dwukondygnacyjna, zbudowana na planie kwadratu, górna część węższa od dolnej, oddzielona blaszanym daszkiem. W górnej części po jednym otworze głosowym z każdej strony. Dzwonnica nakryta jest blaszanym dachem namiotowym ozdobionym giętymi prętami żelaznymi tworzącymi swoisty stelaż cebulastej kopułki wokół wysokiej sterczyny z krzyżem. 

 

Galeria:

Zaręby - kościół i dzwonnica drewniane  Zaręby - kościół i dzwonnica drewniane  Zaręby - kościół i dzwonnica drewniane  Zaręby - kościół i dzwonnica drewniane  Zaręby - kościół i dzwonnica drewniane  Zaręby - dzwonnica drewniana  Zaręby - dzwonnica drewniana  Zaręby - dzwonnica drewniana  Zaręby - drewniana dzwonnica   Zaręby - drewniana dzwonnica   Zaręby - drewniana dzwonnica

Lokalizacja:

Wieś w pow. przasnyskim, gm. Chorzele,
53°18’23.55″N,                        21° 1’52.33″E.
GLat = 53.306541666667,      GLng = 21.031202777778
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank