Zawidz Kościelny – dzwonnica

Zawidz Kościelny - dzwonnica drewniana

Historia:

Dzwonnica z XVIII wieku.

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Dzwonnica drewniana konstrukcji słupowej, pionowo oszalowana. Posadowiona na wysokim, kamiennym fundamencie. Zbudowana na planie kwadratu, w górnej części po jednym otworze głosowym z każdej strony. Blaszany dach w nietypowej w skali województwa mazowieckiego formie cebulastej kopuły. Wewnątrz dwa dzwony.

 

Galeria:

Zawidz Kościelny - kościół drewniany i dzwonnica drewniana  Zawidz Kościelny - dzwonnica drewniana  Zawidz Kościelny - dzwonnica drewniana  Zawidz Kościelny - drewniana dzwonnica   Zawidz Kościelny - drewniana dzwonnica   Zawidz Kościelny - drewniana dzwonnica   Zawidz Kościelny - drewniana dzwonnica

Lokalizacja:

Wieś gminna w pow. sierpeckim,
52°49’36.21″N,                19°52’22.11″E.
GLat = 52.826725,           GLng = 19.872808333333
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank