Żebry-Perosy – kościół p.w. św. Stanisława Kostki

Żebry-Perosy - kościół drewniany

Historia:

Kościół p.w. Świętego Stanisława Kostki zbudowany w 1957 r. staraniem ks. R. Tarwackiego, pierwotnie p.w. Niepokalanego Serca NMP. Rozbudowany w 1982 r. Remontowany w 1999 r. ze zmianą stropu. 

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Kościół drewniany, konstrukcji zrębowej, oszalowany. Salowy, bez wyodrębnionego z nawy prezbiterium z murowaną zakrystią na osi. Wieża od frontu w dolnej części murowana i otoczona podcieniem wspartym na drewnianych słupach z mieczami. W górnej części węższa i zwieńczona blaszanym hełmem baniastym. Na kalenicy blaszany dach jednokalenicowy z ośmioboczną wieżyczką na sygnaturkę zwieńczoną blaszanym hełmem ostrosłupowym.

 

Wnętrze:

Niezabytkowe.

Galeria:

Żebry-Perosy - kościół drewniano-murowany  Żebry-Perosy - kościół drewniano-murowany  Żebry-Perosy - kościół drewniano-murowany  Żebry-Perosy - kościół drewniano-murowany  Żebry-Perosy - drewniano-murowany kościół   Żebry-Perosy - drewniano-murowany kościół   Żebry-Perosy - drewniano-murowany kościół   Żebry-Perosy - drewniano-murowany kościół   Żebry-Perosy - drewniano-murowany kościół   Żebry-Perosy - drewniano-murowany kościół

Lokalizacja:

Wieś w pow. ostrołęckim, gm. Olszewo-Borki,
53° 0’36.03″N,                         21°27’3.52″E.
GLat = 53.010008333333,      GLng = 21.450977777778
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank