Zwola Poduchowna – dzwonnica

Zwola Poduchowna - dzwonnica drewniana

Historia:

Dzwonnica z XVIII wieku.

 

Konstrukcja zewnętrzna:

Drewniana dzwonnica konstrukcji słupowej, wzmocniona ryglami i zastrzałami, z zewnątrz oszalowana z olistwowaniem, z dachem krokwiowym. Jednokondygnacyjna, zbudowana na planie kwadratu o boku 4,20 m. W górnej części każdej ściany po trzy prostokątne otwory dzwonowe zakończone łukiem odcinkowym. Blaszany dach jest namiotowy zwieńczony blaszaną sterczyną z krzyżem.

 

Galeria:

Zwola Poduchowna - dzwonnica drewniana  Zwola Poduchowna - dzwonnica drewniana  Zwola Poduchowna - dzwonnica drewniana  Zwola Poduchowna - drewniana dzwonnica   Zwola Poduchowna - drewniana dzwonnica   Zwola Poduchowna - drewniana dzwonnica   Zwola Poduchowna - drewniana dzwonnica   Zwola Poduchowna - dzwonnica drewniana

Lokalizacja:

Wieś w pow. garwolińskim, gm. Miastków Kościelny,
51°52’9.94″N,                          21°52’28.24″E.
GLat = 51.869427777778,      GLng = 21.874511111111
Follow me

Paweł Mazurkiewicz

Psycholog i biolog z wykształcenia. Hobbystycznie podróżnik i fotograf, eksplorujący głównie Polskie zabytki i przyrodę. Specjalizuje się w drewnianej architekturze sakralnej. Od wielu lat fotografuje i zbiera informacje o ciekawych obiektach z całej Polski - obecnie także na potrzeby niniejszej strony oraz powstającego albumu fotograficznego poświęconego drewnianym obiektom architektury sakralnej województwa mazowieckiego.
Follow me

Latest posts by Paweł Mazurkiewicz (see all)

Dodaj komentarz

Free Google Page Rank